خانه / آموزشی های اختصاصی مهندس کلاب / آموزش وردپرس / آموزش اصول اولیه کار با وردپرس، قسمت ۲۴: دیدگاه ها (نظرات)

آموزش اصول اولیه کار با وردپرس، قسمت ۲۴: دیدگاه ها (نظرات)

دیدگاه ها

یکی از راه های ارتباطی بین نویسندگان سایت و مخاطبان آن، دیدگاه ها یا کامنتهایی است که توسط کاربران سایت برای هر مطلب در سایت قرار داده میشود. درصورتی که از کامنتها به خوبی استفاده شود، میتوان از آنها برای بهبود کارایی سایت، تشخیص بهتر مخاطبان سایت، تلاش برای رفع نیازهای کاربران، بهبود مطالب و امثال آن استفاده کرد. در ادامه، نحوه مدیریت دیدگاه ها و چگونگی تنظیم پیکربندی سایت برای استفاده بهینه از دیدگاه ها را توضیح میدهیم.

برای دسترسی به تنظیمات نظرات، باید از منوی بخش تنظیمات، گزینه گفتوگوها انتخاب کنیم. در این بخش تنظیمات عمومی نظرات کاربران برای سایت قابل تغییر است. با رفتن به بخش تنظیمات گفتوگوها، با گزینه های مختلفی مواجه میشویم که در ادامه، به توضیح کاربرد هرکدام از آنها میپردازیم.

تنظیمات گفت و گوها

گزینه های پیشفرض نوشته

آموزش اصول اولیه کار با وردپرس، قسمت 24: دیدگاه ها

این گزینه ها، اولین گزینه هایی هستند که میتوان در بخش تنظمیات با آنها مواجه میشویم.

 • کوشش برای آگاه کردن ‌همه‌ی وبلاگ‌هایی که پیوندشان در ‌این نوشته است: اگر این گزینه را فعال کنیم، درصورتی که از لینک سایتی در مطالب خود استفاده کنیم، در بخش دیدگاه های سایت مورد نظر نمایش داده میشود. البته در صورتی که سایت مقصد، قابلیت دریافت بازتاب (Pingback or Trackback) از سایتهای دیگر را فعال کرده باشد. در غیر اینصورت، آنها چیزی مشاهده نمیکنند.
 • اجازه دادن به دیگر سایت‌ها برای فرستادن بازتاب بر نوشته‌های تازه: این گزینه، به سایتهای دیگر اجازه میدهد که درصورتی به یکی از مقالات سایت شما لینک کردند، پیامی برای شما ارسال کنند و این پیام برای شما نمایش داده میشود.

توصیه میشود که دوگزینه بالا را غیرفعال کنید. این گزینه ها از نظر سئو ارزش چندانی ندارند و ممکن است هکرها با استفاده از این لینکها به سایت شما صدمه بزنند.

 • اجازه‌ی گذاشتن دیدگاه برای نوشته‌های جدید: با غیرفعال کردن آن، فرم ثبت دیدگاه برای مقالات جدید سایت نمایش داده نمیشود. به عبارت دیگر، بازدیدکنندگان نمیتوانند برای پستهای جدید سایت نظرات خود را ثبت کنند. این حالت، برای پستهای مختلف به صورت دستی قابل تغییر است.

این گزینه، روی نوشته های قبلی سایت تاثیری ندارد و فرم نوشتن نظرات برای آن پستها همچنان نمایش داده میشود. برای غیرفعال کردن نظرات پستهای قدیمی تر، باید از منوی بخش نوشته ها، به قسمت همه نوشته ها بروید، سپس نوشته های موردنظر را انتخاب کنید و با استفاده از کارهای دسته جمعی، ویرایش را انتخاب کنید. میتوانید از قسمت دیدگاه ها، حالت اجازه دادن یا اجازه ندادن را انتخاب کنید.

دیگر تنظیمات دیدگاه‌ها

آموزش اصول اولیه کار با وردپرس، قسمت 24: دیدگاه ها

 • نویسنده‌‌ی دیدگاه باید نام و نشانی ایمیل خود را بنویسد: کاربران برای فرستادن کامنت خود، حتما باید نام و آدرس ایمیل وارد کنند. شدیدا توصیه میشود این گزینه را فعال نمایید. برای جلوگیری از فرستادن اسپم توسط کاربران یا رباتهای اینترنتی توصیه میشود.
 • کاربران باید نام‌نویسی کرده باشند و وارد شده باشند تا بتوانند دیدگاهشان را بنویسند: در بخش حسابهای کاربری به این قابلیت اشاره شد. درصورتی که میخواهید دیدگاه های سایت خود را بهتر مدیریت کنید یا با کاربران خود بیشتر در ارتباط باشید، میتوانید این گزینه را فعال کنید.
 • بستن دیدگاه‌ها در نوشته‌های قدیمی‌تر از — روز به‌صورت خودکار: برای جلوگیری از ارسال نظرات به پستهای قدیمی استفاده میشود. استفاده از آن اختیاری است و بستگی به نظر مدیرسایت دارد.
 • فعال‌کردن دیدگاه‌های تودرتو با عمق دیدگاه: برای پاسخ دادن به یک کامنت، بیشتر از مقدار معین نمیتوان کامنت توردتو ایجاد کرد. توصیه میشود که تعداد نظرات تودرتو را از ۵ بیشتر نکنید. سعی کنید که نحوه نمایش کامنتهای تودرتو را روی موبایل و تبلت چم چک کنید. بعضی پوسته ها کامنتهای تودرتو را به خوبی نمایش نمیدهند.
 • صفحه‌بندی دیدگاه‌ها با — دیدگاه در هر صفحه و (آخرین/اولین) صفحه به‌صورت پیش‌فرض نشان داده‌شود:  اگر تعداد زیادی کامنت برای نوشته های سایت ارسال میشود، با این گزینه میتوانید که کامنتها را صفحه بندی کنید.
 • نمایش دیدگاه‌های (کهنه تر/تازه تر) در هر صفحه: میتوانید انتخاب کنید که کامنتهای جدیدتر بالا نشان داده شوند، یا کامنتهای قدیمیتر. چون بعضی کامنتها ممکن است در جواب به نظرات قدیمیتر باشند، بهتر است نظرات قدیمیتر بالاتر نمایش داده شوند.

برایم نامه بفرستید هرگاه

آموزش اصول اولیه کار با وردپرس، قسمت 24: دیدگاه ها

 • کسی دیدگاهی نوشته است: درصورتی که کسی دیدگاهی نوشت، از طریق ایمیل به نویسنده مطلب اطلاع داده میشود. اگر نظرات زیادی توسط کاربران ارسال میشود، این گزینه میتواند برای شما مشکل ساز شود.
 • دیدگاهی نیازمند بررسی است: هرگاهی دیدگاهی منتشر نشده است و منتظر بررسی است، برای نویسنده پست ایمیل ارسال میشود.
 • پیش از‌ این‌که دیدگاهی نمایان شود دیدگاه‌ها باید به صورت دستی تأیید شوند: در این صورت، یابد تمام کامنتهایی را که به سایت ارسال میشوند به صورت دستی تایید کرد تا روی سایت نمایش داده شوند. برای جلوگیری از انتشار کامنتهای اسپم به سایت، این حالت را میتوان فعال کرد.
 • پیش از‌ این‌که دیدگاهی نمایان شود نویسنده باید یک دیدگاه پذیرفته شده داشته باشد: درصورتی که نویسنده کامنت، با آدرس ایمیلی که قبلا یک کامنت منتشر شده دارد، نظر خود را ارسال کند، آن نظر فورا روی سایت نمایش داده میشود.
 • اگر هر دو گزینه آخر را غیرفعال کنید، تمام دیدگاه هایی که کاربران درج میکنند، در سایت نمایش داده میشود.
 • بررسی دیدگاه: یک دیدگاه در صورت داشتن بیش از پیوند در صف بررسی مدیریت نگه داشته شود. (یکی از ویژگی‌های بارز در دیدگاه‌های جفنگ داشتن پیوندهای بسیار در متن دیدگاه است.)

هنگامی که یک دیدگاه چنین واژه‌هایی را در محتوا، نام، نشانی، ایمیل یا آی‌پی آن داشت، به صف بررسی میرود. درهر خط تنها یک واژه قرار دهید.‌ این‌ واژه‌ها توی عبارت‌ها جست‌وجو می‌شوند، مانند “پرس” در “وردپرس” .

آموزش اصول اولیه کار با وردپرس، قسمت 24: دیدگاه ها

 • سیاه‌نامه‌ی دیدگاه‌ها: هنگامی که یک دیدگاه چنین واژه‌هایی را در محتوا، نام، نشانی، ایمیل یا آی‌پی آن داشت٬ به نام جفنگ (اسپم) نشانه‌گذاری شود. در هر خط تنها یک واژه باشد.‌ درهر خط تنها یک واژه قرار دهید.‌ این‌ واژه‌ها توی عبارت‌ها جست‌وجو می‌شوند، مانند “پرس” در “وردپرس” .
 • البته میتوانید که کامنتها را ویرایش کنید و سپس در سایت منتشر کنید. دو گزینه بررسی نظرات و سیاه نامه (BlackList) راه حلهای خوبی برای جلوگیری از انتشار کامنتهای اسپم در سایت میباشند.
 • نیمرخ ها: یک نیم‌رخ٬ تصویری است که در وبلاگ‌ها در کنار دیدگاه‌های شما به‌نمایش درخواهد آمد اگر وبلاگ مذکور نمایش نیم‌رخ‌ها را فعال کرده باشد. در اینجا شما می‌توانید نمایش نیم‌رخ‌ها در سایت‌تان را فعال کنید.

آموزش اصول اولیه کار با وردپرس، قسمت 24: دیدگاه ها (نظرات)

مدیریت دیدگاه ها

برای دسترسی و مشاهده کامنتها در پیشخوان وردپرس، باید به بخش دیدگاه ها برویم. در این بخش، میتوانیم تمام دیدگاه ها را مشاهده کرده، آنها را پاسخ داده، ویرایش، منتشر یا حذف کنیم. در این بخش، امکان استفاده از کارهای دسته جمعی وجود دارد. همچنین برای دسترسی به گزینه های مختلف، کافی است موس را روی هرکدام از کامنتها قرار دهید تا گزینه های مختلف را مشاهده کنیم.

 

درباره‌ی سروش جواهریان

همچنین ببینید

پایتون را از کجا باید شروع کنیم؟

یادگیری پایتون را از کجا شروع کنیم؟ – بخش دوم – دانلود و نصب پایتون

Python.org قبل از شروع به یادگیری پایتون، باید مفسر و کتابخانه های استاندارد زبان پایتون …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *