خانه / مهندسی ها / مهندسی کامپیوتر / آموزش مفاهیم کاربردی نرم افزار Microsoft Word

آموزش مفاهیم کاربردی نرم افزار Microsoft Word

microsoft-word-2013

نرم افزار ورد جزء نرم افزارهای آفیس است. نرم افزارهای آفیس نرم افزارهای پر کاربردی هستند که اغلب مورد استفاده قرار می گیرند. ورد، پاورپوینت، اکسل و… جزء نرم افزارهای آفیس هستند. نرم افزار ورد نیز کاربرد های زیادی دارد از این نرم افزار برای تایپ، فرمول نویسی، درج جدول و… استفاده می شود.

به گزارش گروه خبری بانکی دات آی آر نرم افزار ورد برای تایپ متن مورد استفاده قرار می گیرد همچنین ابزارهای مختلفی در این نرم افزار وجود دارد که با استفاده از آن ها می توان فونت و سایز نوشته ها را تغییر داد. نرم افزار های آفیس معمولا در کارهای اداری مورد استفاده قرار می گیرند.
برای تایپ متن اغلب از نرم افزار ورد استفاده می شود همچنین اندازه ی متن و کلمات را می توان با استفاده از ابزار های ورد تغییر داد. با استفاده از نرم افزارهای ورد همچنین می توان یک فایل متنی را ذخیره نمود و یا در صورت نیاز آن را ویرایش کرد.

زمانی که متن و جملات را در نرم افزار ورد تایپ می کنیم در صورتی که غلط های املایی و یا اشکالات دستور زبان وجود داشته باشد می توانیم با استفاده از ورد آنها را تصحیح کنیم. برجسته کردن کلمات، شماره گذاری پاراگراف ها و یا شماره گذاری عنوان ها نیز از دیگر قابلیت های نرم افزار ورد است.
همچنین با استفاده از نرم افزار ورد می توان صفحات مختلف را نیز شماره گذاری کرد تا در هنگام چاپ نیز هر صفحه شماره داشته باشد.
با استفاده از ورد می توانیم جدول های مختلف را طراحی کنیم و برای هر جدول به تعداد دلخواه ستون و یا ردیف قرار دهیم. نرم افزار ورد قابلیت های بسیار زیادی دارد. می توانیم رنگ متن را به دلخواه تغییر دهیم و آن را ویرایش کنیم.
ابزار های کاربردی متفاوتی در نرم افزار ورد وجود دارد که با استفاده از هر کدام می توانیم متن خود را ویرایش کنیم. همچنین با استفاده از نرم افزار ورد می توانیم فرمول نویسی کنیم. برای صفحاتی که در ورد قرار دارند می توان کادر قرار داد کادرها نیز در انواع و شکل های مختلف وجود دارند که می توانم برای هر صفحه به دلخواه و در صورت نیاز یک کادر نیز انتخاب کنیم.
جدول ها و نمودارها معمولا پر کاربرد هستند بنابراین می توان از نرم افزار ورد برای درج جدول و یا نمودار استفاده نمود بنابراین نرم افزار ورد یکی از نرم افزارهای پر کاربرد است.

نرم افزار ورد جزء نرم افزارهای آفیس میباشد.نرم افزارهای آفیس نرم افزارهای پرکاربردی هستند که اغلب مورد استفاده میکنیم.ورد,پاورپوینت,اکسس و…..جزء نرم افزار ای آفیس هستند.نرم افزار ورد نیز کاربردهای زیادی دارد از این نرم افزار برای تایپ,پاورقی,درج جدول و… استفاده میشود.

این نرم افزار قابلیت های بسیاری برای ویرایش متن دارد که کاربران می تواند به راحتی متن های خود را ویراش کنند.

نرم افزار ورد برای تایپ متن مورد استفاده قرار می گیرد و ابزارهای مختلفی در این نرم افزار وجود دارد که با استفاده از آنها میتوان فونت و سایز نوشته ها را تغییر داد.نرم افزارهای آفیس معمولا در کارهای اداری و آموزشی مورد استفاده قرار میگیرند.

برای تایپ متن اغلب از نرم افزار ورد استفاده میشود همچنین اندازه ی متن و کلمات را می توان با ابزار های ورد تغییر داد.با استفاده از نرم افزارهای ورد همچنین می توان یک فایل متنی را ذخیره نمود و یا در صورت نیاز آن را ویرایش کرد.

زمانی که متن و جملات را در نرم افزار wordتایپ می کنیم در صورتی که غلط های املایی و یا اشکالات دستور زبان وجود داشته باشد می توانیم با استفاده از ورد آنها را تحصیح کنیم.برجسته کردن کلمات , شماره گذاری پاراگراف ها و شماره گذاری عنوان ها نیز دیگر قابلیت نرم افزار ورد می باشد.

همچنین با استفاده از نرم افزار ورد میتوان صفحات مختلف را نیز شماره گذاری کرد تا هنگام چاپ هر صفحه شماره گذاری شده باشد.

با استفاده از این نرم افزار می توانیم جدول های مختلف را طراحی کنیم و برای هر جدول به تعداد دلخواه ستون و یا ردیف قرار دهیم.نرم افزار ورد قابلیت های بسیار زیادی دارد.می توانیم رنگ متن را به دلخواه تغییر دهیم و آن را ویرایش کنیم.

دانلود آموزش مفاهیم کاربردی نرم افزار Microsoft Word

 

درباره‌ی گروه نرم افزاری مهندس کلاب

همچنین ببینید

دانلود کتاب “کلید موفقیت در رشته کامپیوتر را فشار دهید”

کتاب در یک نگاه این کتاب “راهنمای آنچه در دانشگاه به شما نمی آموزند!” لقب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *