خانه / کاربردی برای مهندس های خلاق / دانلود جزوه فارسی آشنایی با پالایشگاه اصفهان

دانلود جزوه فارسی آشنایی با پالایشگاه اصفهان

شرکت پالایش نفت اصفهان فعالیت خود را در زمینه پالایش نفت خام و تولید فرآورده‌های نفتی از سال ۱۳۵۸ شروع کرده و هم‌اکنون حدود ۲۲۲ ٪ از فرآورده‌های نفتی مورد نیاز کشور را تولید می‌کند.

ظرفیت تولید این پالایشگاه هم اکنون ۳۷۵ هزار بشکه در روز است. خوراک پالایشگاه اصفهان توسط شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب تأمین می‌شود و نفت خام مورد نیاز آن بطور روزانه از طریق لوله‌ای به طول ۴۳۰ کیلومتر، از میدان نفتی مارون در استان خوزستان،

تاریخچه پالایشگاه

این شرکت در سال ۱۳۸۶ مشمول اصل ۴۴ قانون اساسی قرار گرفت و با عرضه سهام آن در بازار بورس، به بخش خصوصی واگذار شد. نفت خام مورد نیاز شرکت پالایش نفت اصفهان از میدان نفتی مارون، در فاصله ۷۰ کیلومتری اهواز، از طریق ۷ ایستگاه تقویت فشار و با خط لوله‌ای به طول ۴۳۰ کیلومتر تأمین می‌شود. از میان واحدهای عملیاتی آن می‌توان به واحدهای تقطیر در جو، تقطیر در خلاء، تولید گاز مایع، تبدیل کاتالیستی، تولید هیدروژن و آیزوماکس (هیدروکراکینگ) اشاره کرد.

راه‌اندازی مجتمع پتروشیمی بندرامام، اعزام گروه‌های تعمیراتی جهت کمک در تعمیرات اساسی سایر پالایشگاه‌ها توسط متخصصان این واحد انجام گرفته‌است. ظرفیت پالایشگاه از ۱۸۰۰۰۰ بشکه در روز در سال ۱۳۵۸ به ۳۶۰۰۰۰ بشکه در روز افزایش پیدا کرده است.

در ادماه می توانید جزوه آشنایی با واحد های مختلف پالایشگاه اصفهان را از مهندس کلاب دانلود کنید . این جزوه شامل سرفصل های زیر می باشد :

  • چکیده ای از شرکت پالایش نفت اصفهان
  • شرح کلی پالایشگاه
  • واحد تولید هیدروژن
  • واحد آیزوماکس

در هر کدام از فصل ها مباحث به خوبی توضیح داده شده اند که برای آشنایی با واحد های پالایگاهی گزینه مناسبی می باشد . از طریق لینک زیر می توانید “جزوه فارسی آشنایی با پالایشگاه اصفهان ” را دانلود کنید:

درباره‌ی احسان عبدالهی

زندگی در صدف خویش گهر ساختن است ...

همچنین ببینید

آگهی استخدام شرکت تولیدی و صنعتی پارسا پلاستیک (پاپکو)

شرکت تولیدی و صنعتی پارسا پلاستیک (پاپکو) تولید کننده لوازم التحریر اداری ، سمیناری ، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *