خانه / مهندسی ها / مهندسی کامپیوتر / دانلود کتاب آموزش پایتون به زبان فارسی

دانلود کتاب آموزش پایتون به زبان فارسی

python

با توسعه علم کامپیوتر و پیشرفتی که این علم در عصر حاضر پیدا کرده است، ربان های برنامه نویسی متعددی جهت ساخت برنامه های کاربردی مورد نیاز مردم طراحی شده اند. این زبان ها همه روزه ساده تر و قدرتمندتر می شوند و مردم جهان هم بسته به قابلیت هایی که این زبان ها دارند از آن ها استفاده می کنند.

معمولا هریک از زبان های برنامه نویسی برای کاربرد خاصی طراحی شده اند و تعداد زبان های همه منظوره به نسبت کمتر است. از جمله زبان هایی که جهت آموزش برنامه نویسی به مبتدیان استفاده شده است، بیسیک می باشد. با اینکه زبان ویژهویژه ی مبتدیان طراحی شده بود، اما طولی نکشید که زبان پاسکال در این جهت مورد استفاده قرار گرفت . و جایگزین آن شد.  پاسکال قدرت خوبی دارد و جهت آموزش به مبتدیان هم مناسب است، اما تا زمانی که زبانی به نام پایتون پا به عرصه نگذارد.

نحوه نگارش مناسب، سادگی و قدرت و انعطاف پذیری فوق العاده پایتون به حدی است که علیرغم خصوصیات زبان پاسکال و حتی زبان قدرتمندی چون c، روز به روز بر محبوبیت آن افزوده می شود.

پایتون علاوه بر تمام خصایصی که زبان هایی چون پاسکال و C  دارند، خصوصیت بسیار مهم دیگری هم دارد. و آن هم شیءگرا بودن پایتون است. زبان قدرتمندی چون ++C که یک زبان شیءگرا است و از آن برای برنامه نویسی های پیشرفته استفاده می شود، هم اکنون با ورود پایتون به عرصه برنامه نویسی در رقابت با این زبان قرار گرفته است؛ به طوری که برنامه نویسان پایتون ادعا دارند تقریبا تمام برنامه همایی که به زبان ++C نوشته می شود را میتواندر پایتون با سادگی بیشتر و در مدت زمان بسیار کوتاه تری پیاده سازی کرد.

پایتون زبانی است که در اوایل سال ۱۹۹۰ در موسسه تحقیقات بین المللی هلند توسط Guido van Rossum ساخته شد. با اینکه پایتون نام نوعی مار است اما Guido این نام را زمانی که در حال مطالعه مطالبی در مورد گروه کمدی Monty Python’s Flying Circus بود برای زبان خود انتخاب کرد. او می خواست نامی کوتاه، منحصر به فرد و تا حدودی مرموز بر روی زبان خود بگذارد و اعتقاد داشت که نباید بر خلاف برخی مخترعین، نام خود را بر روی آن بگذارد. بنابراین Python  را از نام این گروه کمدی که مورد توجه مردم بود، برگزید.

در ادامه کتاب آموزش پایتون به زبان فارسی ، آماده دانلود شده است که برای شروع این زبان برنامه نویسی مناسب است و در ۲۱ فصل تهیه شده است که می توانید در ادامه از مهندس کلاب دانلود کنید.

 

درباره‌ی احسان عبدالهی

زندگی در صدف خویش گهر ساختن است ...

همچنین ببینید

آگهی استخدام شرکت تولیدی صنعتی توان گاز

یک شرکت معتبر تولیدی توان گاز در زمینه لوازم خانگی (محدوده خاوران) در تهران دعوت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *