خانه / کاربردی برای مهندس های خلاق / کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار / درباره یک کارآفرین-قسمت ششم: تبسم لطیفی و ایده ناب مامان پز با چاشنی پشتکار

درباره یک کارآفرین-قسمت ششم: تبسم لطیفی و ایده ناب مامان پز با چاشنی پشتکار

در سری “درباره یک کارآفرین” تا کنون به معرفی افراد موفقی که کسب و کار خودشان را قدم به قدم پیش برده اند و اکنون توانسته اند به موفقیت های چشمگیری برسند، پرداخته ایم . و امروز نوبت “تبسم لطیفی” و به کسب و کار موفق او، یعنی وب سایت “مامان پز” می پردازیم.

mamanpaz-nasim-latifi

تبسم لطیفی متولد سال ۱۳۶۴ در خرم آباد و دانش آموخته رشته برق دانشگاه صنعتی شریف در مقطع کارشناسی و فارغ التحصیل رشته ام بی ای در مقطع کارشناسی ارشد از همین دانشگاه می باشد . و اکنون صاحب برند و وب سایت مامان پز است و با همسر خود توانسته این استارت آپ خلاقانه را راه اندازی و اداره کند.

استارت آپ مامان پز ایده بسیار ساده و خلاقانه ای دارد . کسانی که دلشان برای غذای ماردشان تنگ شده و عاشق غذا های خانگی هستند میتوانند با مراجعه به وب سایت مامان پز، دست پخت های مامان های مختلف را ببینند و از غذاهای آن ها سفارش دهند. در واقع مامان پز بستری را فراهم کرده تا دو دسته “مامان های آشپز” و “مشتریان علاقه مند” را به هم وصل کند . اما داستان تشکیل و رشد مامان پز جالب و شنیدنی است و نکاتی را در بر دارد که رعایت آنها برای هر کسب و کاری ضروی است . زمانی که ایده مامان پز در استارت آپ ویکند سوم مورد توجه قرار گرفت، تمامی اعضای تیم مامان پز در جایی دیگر، مشغول به کار بودند و هیچ کدام تمرکزی روی کار نداشتند و تبسم لطیفی خودش هم در بانک پاسارگاد مشغول کار بود و همه اعضای تیم فکر میکردند که می توانند هم کار خودشان را داشته باشند و هم ایده مامان پز را پیش ببرند. اما در عمل اتفاقی که افتاد این بود که کاری پیش نرفت و مامان پز در حد یک ایده باقی ماند .اینجا بود که تبسم لطیفی تاثیر گذارترین تصمیم زندگی خود را گرفت و از محدوده امن شغل دائمی خود بیرون آمد و پس از استعفا از شرکت فبلی خود به صورت تمام وقت روی ایده مامان پز متمرکز شد . شزوع کارش از یک اتاق در یک شرکت (که اکنون سرمایه گذار آنها می باشد)‌ شروع شد و اولین مشتریان مامان پز، کارکنان آن شرکت و تبسم لطیفی و همسرش بودند. ولی همین شروع جدی و رشد تدریجی کار را را به جایی رساند که مامان پز اکنون، روزانه بیش از ۱۰۰۰ غذا تحویل می دهد و در ماه هم رکورد ۴۰۰۰۰ هزار تایی خود را ثبت کرده است . ویژگی مشترک تبسم لطیفی با بقیه کارآفرینان موفقی که تا کنون در مهندس کلاب معرفی شده اند این است که شروع جدی و رشد تدریجی داشته و پله های موفقیت را به صورت آگاهانه یکی یکی پیموده و در هر مرحله اشکالات کار و ایده خود را برطرف کرده است . اکنون مامان پز بیش از ۸۰ نیرو در اختیار دارد و همچنان به رشد تدریجی خود ادامه می دهد و یک الگوی مناسب برای راه اندازی کسب و کار های آنلاین خلاقانه می باشد .

در ادامه می توانید مستند و گزارشی کامل از زندگی و کار تبسم لطیفی و وب سایت مامان پز که توسط برنامه اینترنتی کلید تهیه شده است را مشاهده کنید . همچنین می توانید مصاحبه مفصل خانم لطیفی را در هفته نامه شنبه در لینک های زیر مطالعه کنید .

مصاحبه تبسم لطیفی بنیانگذار وب سایت مامان پز با برنامه اینترنتی کلید:

 

 

وب سایت مامان پز

برنامه اینترنتی کلید

درباره‌ی احسان عبدالهی

زندگی در صدف خویش گهر ساختن است ...

همچنین ببینید

اندر احوالات تب کارآفرینی این روز ها

اندر احوالات تب کارآفرینی این روز ها- قسمت اول: کارآفرین بشویم یا نه؟

سال جدید شروع شده و طبق هر سال بسیاری از ما تصمیم گرفته ایم کاری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X