خانه / معرفی کتاب و نرم افزار های مهندسی / شبیه‌سازی دینامیک و کنترل فرآیندها با ASPEN HYSYS DYNAMICS و ASPEN DYNAMICS

شبیه‌سازی دینامیک و کنترل فرآیندها با ASPEN HYSYS DYNAMICS و ASPEN DYNAMICS

پیش گفتار کتاب شبیه‌سازی دینامیک و کنترل فرآیندها با ASPEN HYSYS DYNAMICS و ASPEN DYNAMICS

شبیه‌سازی دینامیک و کنترل فرآیندها با ASPEN HYSYS DYNAMICS و ASPEN DYNAMICS
شبیه‌سازی دینامیک و کنترل فرآیندها با ASPEN HYSYS DYNAMICS و ASPEN DYNAMICS

فرآیندهای واحدهای عملیاتی صنعتی مانند نفت و گاز، شیمی، پتروشیمی، نیروگاهی، غذایی، دارویی، خودرو و سایر صنایع و در یک نگاه کلی‌تر همه‌ی فرآیندهای فیزیکی دارای دو کارکرد ماندگار و دینامیک هستند. اگر شرایط بیرونی حاکم بر کارکرد دینامیک با زمان ثابت بماند، همواره با گذشت زمان کافی، در حالت حدی و به شکل مجانبی، کارکرد دینامیک به کارکرد ماندگار خواهد رسید. راه‌اندازی، ایست و تغییرات زمانی آهسته، پیوسته یا ناگهانی (خواسته یا ناخواسته) یک یا چند پارامتر کارکرد فرآیندی واحدها، نمونه‌هایی از فرآیندهای دینامیک و گذرا از واحدهای عملیاتی است.
در حالی که بسیاری از فرآیندهای فیزیکی در طبیعت بدون کنترل روی می‌دهند، اما برای همه‌ی واحدهای عملیاتی در سیستم‌های صنعتی، سیستم کنترل مناسب طراحی شده است تا با فرمان مناسب، در هنگام برون‌رفت فرآیند از کارکرد خواسته‌شده، فرآیند را به شرایط کارکرد بهینه برگرداند و یا در هنگام بروز تغییرات ناگهانی مهارنشدنی، سبب ایست فرآیند و در نتیجه جلوگیری از آسیب‌های اقتصادی و انسانی شود.
امروزه بسته‌های نرم‌افزاری گوناگونی برای شبیه‌سازی و طراحی کارکرد ماندگار و دینامیک واحدهای عملیاتی سیستم کنترل در دست‌رس است. در گذشته، بسته‌های نرم‌افزاری فراهم شده توسط مؤسسات و کمپانی‌های گوناگون با هم سازگاری کمتری داشتند، اما امروزه تلاش شده است تا بسته‌های نرم‌افزاری عملیات واحد، دارای سازگاری و هم‌خوانی بسیار باشد.
آموزش‌ها در رده‌ی دانشگاهی و صنعتی در کشور، در زمینه‌ی شبیه‌سازی و طراحی فرآیندهای عملیات واحد و سیستم کنترل، بسنده نیست و جواب‌گوی تحقیقات دانشگاهی و نیاز صنعت نبوده است. هدف و تلاش نگارنده در فراهم کردن این کتاب، مدل‌سازی نرم‌افزاری و ارائه‌ی دانش فنی و مبانی نظری به زبان ساده و در دست‌رس گذاشتن طیف گسترده‌ای از نمونه‌ها و پروژه‌های جواب‌دار از منابع معتبر دانشگاهی و هندبوک‌ها و کاتالوگ سازندگان بوده است تا بدون نیاز به زمینه‌ی آموزش‌های نظری و نرم‌افزاری، کاربران بتوانند با الگوبرداری از این پروژه‌ها، نمونه‌های مورد نیاز خود را با این بسته‌های نرم‌افزاری، شبیه‌سازی و طراحی کنند.
این کتاب بستر مناسب تحقیقاتی را برای دانشجویان فنی و مهندسی در شاخه‌های شیمی، فرآیند، نفت و گاز، پتروشیمی و مکانیک فراهم می‌کند. کارشناسان و استادان درگیر با پروژه‌های تحقیقاتی و کاربردی در صنعت می‌توانند با تهیه‌ی این کتاب، به پروژه‌های نزدیک به زمینه‌ی کاری خود دست‌رسی داشته باشند.

جهت خرید کتاب و مشاهده سرفصل های کتاب می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

خرید کتاب شبیه‌سازی دینامیک و کنترل فرآیندها با ASPEN HYSYS DYNAMICS و ASPEN DYNAMICS

درباره‌ی احسان عبدالهی

زندگی در صدف خویش گهر ساختن است ...

همچنین ببینید

اصول طراحی پایپینگ و جانمایی تجهیزات

اصول طراحی پایپینگ و جانمایی تجهیزات

اصول طراحی پایپینگ و جانمایی تجهیزات ناشر: اندیشه‌سرا نویسنده: اد بوس بیچر مترجم: ‌محمد بهزادی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X