خانه / سرگرمی مهندس های سخت کوش / معرفی وب سایت stack overflow

معرفی وب سایت stack overflow

از این به بعد قصد داریم توی مهندس کلاب وب سایت های خوب توی زمینه های مختلف رو به شما عزیزان معرفی کنیم تا شما هم بتونید از اونا بهره بشید.

در اولین پست معرفی وب سایت قصد داریم به معرفی وب سایت stack overflow بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

معرفی وب سایت stack overflow

اگر اهل برنامه نویسی باشید، حتما نام این وب سایت به گوشتان خورده است!
وب سایت stackoverflow توسط Jeff Atwood و Joel Spolsky در سال ۲۰۰۸ ایجاد شد. هدف از ایجاد آن، تشکیل یک سیستم و وب سایت پرسش و پاسخ در حوزه های وسیعی از برنامه نویسی بود.
کاربران میتوانند بصورت رایگان در آن عضو شوند و سوالات خود را بپرسند و اگر تخصص داشته باشند، به سولات پرسیده شده پاسخ دهند.
همچنین شما میتوانید به سوالات پرسیده شده و همچنین پاسخ های داده شده، رأی دهید.
این وب سایت یک طرفند جالب برای سیستم پرسش و پاسخ خود ایجاد کرده که آن را از فروم های پرسش و پاسخ متمایز می کند و آن این است که، شما میتوانید برای پاسخ های داده شده، نظر یا کامنت بگذارید؛ که این امر خود میتواند از شلوغ شدن و در واقع اسپم های پی در پی خودداری کند.
امکان جالب تری که در این وب سایت وجود دارد و توجه کاربران زیادی را به خود جلب کرده، این است که به کاربران خود نشان و مدال میدهد. کاربران میتوانند با مطرح کردن سوالات خود یا پاسخ دادن به سوالات و دریافت رأی مثبت از طرف دیگر کاربران، امتیاز دریافت کنند. با دریافت امتیاز بیشتر، شما مجاز به دریافت مدال های طلا و نقره و برنز میشوید و این امتیازها و مدال ها در پروفایل شما ثبت می شود و کاربران دیگر می توانند آن ها را در پروفایل شما ببینند. شما می توانید از این امتیازها و مدال ها به عنوان رزومه خود استفاده کنید. مثلا اگر می خواهید در این زمینه کاری را برگزینید، می توانید از پروفایل خود به عنوان رزومه استفاده کنید.
سایت stackexchange.com نیز مشابه وب سایت stackoverflow است.

درباره‌ی مهدی شفائیان

در میان این همه اگر، تو چقدر بایدی؟! عاشق برنامه نویسی وب و طراحی وب سایت!

همچنین ببینید

معرفی سایت و نرم افزارهای SoloLearn

معرفی سایت و نرم افزارهای SoloLearn

امروز قصد داریم به معرفی سایت Solo Learn و نرم افزارهای آن بپردازیم. برای یادگیری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *