خانه / آموزشی های اختصاصی مهندس کلاب / آموزش نرم افزار اکلیپس / آموزش نرم افزار اکلیپس رشته نفت (Schlumberger ECLIPSE Simulation )- قسمت اول: آشنایی مقدماتی با نرم افزار

آموزش نرم افزار اکلیپس رشته نفت (Schlumberger ECLIPSE Simulation )- قسمت اول: آشنایی مقدماتی با نرم افزار

Schlumberger ECLIPSE Simulation چیست ؟

نرم افزار اکلیپس یکی از بهترین نرم افزار های شبیه سازی مخارن نفتی می باشد و یکی پرکاربردترین نرم افزار های حوزه نفت می باشد که یادگیری آن به تمامی مهندسان و دانشجویان نفتی توصیه می شود . این نرم افزار متعلق به شرکت شلمبرژه (Schlumberger) می باشد و توانایی های فوق العاده این نرم افزار در حل عددی معادلات جریان درون مخزن برای پیش بینی و تطابق تاریخچه ی رفتار دینامیک انواع مختلف مخازن عادی و غیر عادی نفتی و گازی، باعث شده که اکثر شرکت های مهم نفتی دنیا این نرم افزار را به عنوان استانداردی برای طراحی استفاده کنند. این نرم افزار به دلیل حل معادلات به صورت موازی و توانایی های گسترده ای که در خود جای داده است باعث شده که بین نرم افزار های رقیب رتبه اول را کسب کند . همچنین این نرم افزار درجامعه دانشگاهی به شدت مورد اقبال است و تا کنون بیش از ۱۰۰۰ مقاله به این نرم افزار کاربردی ارجاع داده اند.

با توجه به اهمیت فوق العاده و کاربردی این نرم افزار تصمیم گرفتیم تا آموزش این نرم افزار را به صورت ویژه پوشش دهیم و از این پس قرار است به امید خدا آموزش نرم افزاری های پایپ سیم و اکلیپس را به صورت هفتگی در مهندس کلاب تولید و منتشر کنیم.این ویدیو ها به صورت اختصاصی توسط دپارتمان آموزشی مهندس کلاب تهیه می شوند و امید است تا بتوانیم در حد توان آموزش نرم افزار های تخصصی مهندسی را پوشش دهیم .

آموزش نرم افزار اکلیپس رشته نفت (Schlumberger ECLIPSE Simulation )

مدرس ویدیو های آموزشی نرم افزار اکلیپس، مهندس مسعود قاسمی از دانش آموختگان رشته مهندسی مخازن دانشگاه صنعتی شریف می باشند که قرار بر این شده تا آموزش این نرم افزار را به صورت هقتگی تدریس کنند.

قسمت اول ویدیوی آموزشی نرم افزار اکلیپس شامل سرفصل های زیر می باشد :

  • مقدمه شبیه سازی
  • فرمولاسیون گسسته سازی
  • محیط نرم افزار اکلیپس (ECLIPSE)
  • کلیدهای اصلی نرم افزار
  • انواع فایل های ورودی و خروجی نرم افزار

در ادامه می توانید اولین قسمت از آموزش نرم افزار اکلیپس رشته نفت (Schlumberger ECLIPSE Simulation ) با تدریس مهندس مسعود قاسمی را به صورت آنلاین مشاهده کنید و در صورت تمایل دانلود کنید و از هفت های بعدی منتظر قسمت های بعدی باشید . در ضمن هر سوالی که در مورد قسمت های مختلف نرم افزار داشتید می توانید در قسمت نظرات مطرح کنید تا توسط مهندس قاسمی پاسخ داده شود.

 

درباره‌ی احسان عبدالهی

زندگی در صدف خویش گهر ساختن است ...

همچنین ببینید

پایتون را از کجا باید شروع کنیم؟

یادگیری پایتون را از کجا شروع کنیم؟ – بخش دوم – دانلود و نصب پایتون

Python.org قبل از شروع به یادگیری پایتون، باید مفسر و کتابخانه های استاندارد زبان پایتون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X