خانه / کاربردی برای مهندس های خلاق / کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار / اندر احوالات تب کارآفرینی این روز ها- قسمت دوم: ویژگی های کارآفرین ها

اندر احوالات تب کارآفرینی این روز ها- قسمت دوم: ویژگی های کارآفرین ها

در مطلب قبلی که در مورد کارآفرینی نوشتیم ، کمی در مورد فکر کردن به این که کارآفرین بشویم یا نه صحبت کردیم و در این مطلب بیشتر در مورد ویژگی های یک کارآفرین نکاتی را یاد میگیریم تا ببینم آیا بهتر است کارآفرین شویم یا در شغلمان متخصص شویم .

بهتر است قبل از این که به فکر کارآفرینی باشیم چند سوال از خودمان بپرسیم . از خودمان بپرسیم که آیا دوست داریم که اصلا کارآفرین باشیم یا این یک تب زود گذر یا به خاطر لج بازی با رئیس یا هر دلیل دیگری است؟ آیا اصلا ویژگی های یک کارآفرین را داریم؟ آیا میتوانیم برای به ثمر رسیدن کار مدت های زیادی صبر کنیم؟ آیا میتوانیم روی درآمد غیر ثابت و دیر بازده کارآفرینی حساب کنیم؟ آیا میتوانیم ساعات کاری غیر مشخص را تحمل کنیم؟ آیا تحمل جواب های منفی شنیدن و تحقیر شدن و بی اهمیت شمرده شدن را داریم؟ آیا تحمل نادیده گرفتن غرور خودمان را داریم؟ آیا این را در شأن خود میدانیم که کار های خیلی پایین کسب و کار خودمان را خودمان انجام دهیم و مهم تر از همه این ها آیا توانایی تحمل شکست احتمالی در کار را داریم و آیا توانایی مدیریت شکست و دوباره برخواستن را داریم؟

اگر ویژگی های بالا را دارید “شاید” بتوانید کارآفرینی کنید در غیر اینصورت بهتر است زندگی آرام خود را متلاطم نکنید. در ضمن همواره این را به یاد داشته باشیم که کار کردن برای دیگران همیشه هم بد نیست. یک “نیروی کار متخصص” بودن که همه بتوانند روی آن حساب کنند خیلی بهتر از کسی است که ادعای کارآفرینی دارد و نمیتواند کاری پیش ببرد.

در سری جدید مطالب کارآفرینی که در مهندس کلاب منتشر خواهیم کرد ویژگی هایی که برای کارآفرین شدن باید داشت را با هم بررسی خواهیم کرد واز سرگذشت کسانی که کارآفرینی کرده اند خواهیم گفت و در کنار موفقیت ها؛ شکست ها را هم خواهیم گفت تا بدانیم که گاهی سراب کارآفرینی ما را فریب ندهد. و در مورد مفید بودن یا نبودن دانشگاه در کسب و کار بحث خواهیم کردو کتاب های و مطالب خوب را در این زمینه معرفی خواهیم کرد تا در این موارد گرفتار سخنرانی های انگیزشی بیهوده نشویم و هوشمندانه تر عمل کنیم تا از زندگی بیش تر لذت ببریم .

این سری مطالب کارآفرینی را می توانید در کانال تلگرامی مهندس کلاب دنبال کنید.

درباره‌ی احسان عبدالهی

زندگی در صدف خویش گهر ساختن است ...

همچنین ببینید

مرغ همسایه

مستند مرغ همسایه-قسمت ۱-بابک ناصری ، از تورونتو تا انوشیروان روحانی

سری مستند های مرغ همسایه در مرد تجربه مهاجرین ایرانی است. در این سری مستند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X