خانه / کاربردی برای مهندس های خلاق / کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار / اندر احوالات تب کارآفرینی این روز ها- قسمت سوم: درگیر برنامه ریزی شدن!

اندر احوالات تب کارآفرینی این روز ها- قسمت سوم: درگیر برنامه ریزی شدن!

در مطالب قبلی که در مهندس کلاب در مورد کار آفرینی منتشر کردیم ویژگی های کارآفرین ها را بررسی کردیم و دلایلی که باید کارآفرین بشویم یا نشویم را بیان کردیم. در این مطلب سعی خواهیم کرد تا در مورد یکی از معضلاتی که در کارآفرینی با آن درگیر هستیم بپردازیم، یعنی برنامه ریزی بیش از حد برای شروع کار!

همه ما میدانیم که برای شروع یک کار باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم و همه جوانب را بسنجیم و بعد از آن شروع به عملی کردن برنامه های خود بکنیم اما گاهی اوقات پیش می آید که ما طوری درگیر برنامه ریزی میشویم که انجام کار فراموشمان می شود. جزئیاتی که احتمالا قرار است ۵ سال بعد برای کسب و کار ما پیش بیاید را بررسی میکنیم و وقتی در حل این احتملات دور دچار مشکل میشویم کار را متوقف میکنیم . ولی نکته مهمی وجود دارد که سخت ترین بخش هر کار قسمت شروع آن است و می توان بقیه مسائل و مشکلات را در حین انجام کار برطرف کرد. چون گاهی اوقات مسائل پیش بینی نشده ای در مسیر کاری پیش می آیند که کنترل آنها در دست ما نیست پس بهتر است که خودمان را برای روبه رو شدن با شرایط مختلف آماده کنیم و تونانیی حل مشکلاتمان را در حین کار داشته باشیم.و یادمان هم باشد قرار نیست همه چیز مطابق میل ما پیش برود. برنامه ریزی هایی که انجام میدهیم طوری باشند که ساختار کلی کارهایی که میخواهیم انجام دهیم را مشخص کنند ولی ریز شدن و وسواس به خرج دادن در برخی مسائل باعث خواهد شد که درگیر حاشیه های بیهوده ای شویم و ایده ای که میتوانستیم به راحتی به کسب و کار تبدیل کنیم ، در گیر و دار برنامه ریزی های پیچیده در وقت خودش انجام نشود. پس با یک برنامه ریزی خوب و منطقی استارت ایده خود را بزنیم و با حرکات حساب شده مشکلات احتمالی را برطرف کنیم .

 

درباره‌ی احسان عبدالهی

زندگی در صدف خویش گهر ساختن است ...

همچنین ببینید

از رنجی که میبریم

چندین سال است که قرار است در کشورمان با حمایت از تولید، هم بیکاری را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X