خانه / معرفی کتاب های مهندسی / معرفی کتاب “مرجع کامل شبیه‏ سازی فرآیندهای پایا با ASPEN HYSYS”

معرفی کتاب “مرجع کامل شبیه‏ سازی فرآیندهای پایا با ASPEN HYSYS”

مرجع کامل شبیه ‏سازی فرآیندهای پایا با ASPEN HYSYS
مرجع کامل شبیه ‏سازی فرآیندهای پایا با ASPEN HYSYS

امروزه استفاده از کامپیوتر به عنوان جزئی جدا نشدنی از علوم مهندسی مطرح می‌باشد. طراحی و ارزیابی واحدهای تولیدی و طراحی تجهیزات فرایندی مورد استفاده در صنایع، بدون استفاده از کامپیوتر، امری وقت‌گیر بوده و با توجه به پیچیدگی روز افزون فرایندهای تولیدی، و با توجه به دامنه محدود تجارب و اطلاعات فردی، گاهاً غیر ممکن می‌گردد.
کاربردهای نرم افزارهای کامپیوتری در زمینه مهندسی فرایند و صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع دارویی و صنایع معدنی، بیش از گذشته اهمیت یافته است. با توجه به گستردگی نرم افزارهای موجود، صرف وقت و هزینه برای یادگیری تمامی آنها مقرون به صرفه نبوده و امکان آن نیز برای تمام افراد موجود نمی‌باشد. به همین دلیل بر آن شدیم تا در اثر حاضر نرم افزار HYSYS را که به دلیل گستردگی فرایندهای تحت پوشش خود، بخش عمده نیازهای مهندسین شیمی و مهندسین مکانیک را برآورده می‌نماید، به جامعه مهندسی کشور معرفی نماییم.
نرم‌افزارHYSYS به دلیل پوشش تمامی فرایندهای نفت، گاز و پتروشیمی و فرایندهای شیرین سازی در صنایع نفتی، محدوده وسیعی از فرایندهای موجود در صنایع تولیدی را تحت پوشش قرار می‌دهد. علاوه بر آن، توانایی مدل سازی بسیار ساده و سریع فرایندها در حالتهای ناپایا در HYSYS آنرا به عنوان یکی از نرم افزارهای جامع و پر کار برد در زمینه مهندسی فرایند مطرح می‌نماید.
مجموعه حاضر حاصل سال‌ها فعالیت در زمینه مهندسی فرایند و تجربه عملی مدل‌سازی‌های متعدد می‌باشد. در کتاب حاضر سعی شده تا با مثالهای عملی کار با نرم‌افزار به طور کامل آموزش داده شود.

برای تهیه این کتاب می توانید به لینک زیر مراجعه کنید :

مشاهده مشخصات و خرید کتاب”مرجع کامل شبیه ‏سازی فرآیندهای پایا با ASPEN HYSYS”

 

درباره‌ی احسان عبدالهی

زندگی در صدف خویش گهر ساختن است ...

همچنین ببینید

ایمنی در کارگاه

معرفی کتاب ایمنی در کارگاه

امروز به معرفی یکی از کاربردی ترین کتاب ها در حوزه ایمنی و مدیریت که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X