خانه / مهندسی ها / مهندسی نفت / ANDERSON Literature Survey

ANDERSON Literature Survey

ANDERSON Literature Survey

ترشوندگی یکی از ویژگی های سنگ  مخزن است که نشان دهنده تمایل یک سیال برای پخش شدن یا چسبیده شدن بر روی سطح سنگ در حضور سیال دیگر است.

William G.Anderson در یک کار تحقیقاتی کامل مقاله ها و پژوهش های مختلف انجام شده بر روی مبحث ترشوندگی را review  کرده و حاصل کار خود را در شش مقاله ارایه کرده است.

مقاله اول :در این بخش به تاثیر core handling روی ترشوندگی پرداخته شده است. در این بخش به تغییر ترشوندگی اصلی سنگ مخزن در طول فرآیند های آنالیز core به تفصیل صحبت شده است.

دانلود مقاله اول

مقاله دوم :در این بخش روش های اندازه گیری ترشوندگی  بررسی شده است. اندازه گیری ترشوندگی به دو صورت کیفی و کمی انجام می گیرد .روش های اندازه گیری کمی شامل اندازه گیری زاویه تماس ، روش آموت و روش USBM می باشد که با جزییات بیشتر در مقاله به آن پرداخته شده است.

دانلود مقاله دوم

مقاله سوم :در این بخش تاثیر ترشوندگی بر روی خواص الکتریکی سنگ مخزن بررسی می شود. پایه روابط الکتریکی سنگ مخزن رابطه آرچی می باشد که با انجام آزمایش های مختلف روی سنگ های آب تر و نفت تر در اشباع های مختلف فاز تر کننده ، تاثیر ترشوندگی روی مقاومت الکتریکی سنگ مخزن بررسی می شود.

دانلود مقاله سوم

مقاله چهارم : در این مقاله تاثیر ترشوندگی روی فشار مویینگی به تفصیل بررسی می شود. فشار مویینگی زمانی مطرح می شود که دو فاز در سنگ به صورت همزمان جریان داشته باشند  ،حال باید دید که ترشوندگی چه تاثیری بر این فشار مویینگی و به خصوص در فرآیند های آشام و تخلیه خواهد داشت.

دانلود مقاله چهارم

مقاله پنجم: در پنجمین بخش از این پژوهش به تاثیر ترشوندگی روی تراوایی نسبی اشاره می شود . تراوایی نسبی نیز همانند فشار مویینگی در حضور بیش از یک فاز در سنگ معنا پیدا می کند.

دانلود مقاله پنجم

مقاله ششم :  در این قسمت به تاثیر ترشوندگی روی سیلاب زنی اشاره شده است. سیلاب زنی برای بالا بردن recovery  در مخازن انجام می شود که نرخ و میزان موثر بودن آن به خواص ترشوندگی سنگ بستگی دارد.

دانلود مقاله ششم

شش مقاله اندرسون در قالب یک فایل زیپ در اختیار شما دوستان قرار می گیرد.

دانلود تمامی مقالات بصورت یکجا

درباره‌ی مهدی شفائیان

در میان این همه اگر، تو چقدر بایدی؟! عاشق برنامه نویسی وب و طراحی وب سایت!

همچنین ببینید

آگهی استخدام شرکت تولیدی و صنعتی پارسا پلاستیک (پاپکو)

شرکت تولیدی و صنعتی پارسا پلاستیک (پاپکو) تولید کننده لوازم التحریر اداری ، سمیناری ، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X